Har några funderingar kring kuren. Har läst boken fram och tillbaka och har egentligen bara två frågor....kanske står svaren i boken men jag behöver i så fall ett förtydligande.
1. Det står att man under uppföljningsveckan skall ta det lungt och inte hitta på så mkt nya grejer som exempelvis resor. Innebär detta att jag helst skall stanna hemma med dottern under hela veckan? Vi brukar åka ut till mina föräldrars stuga vid havet för att bada mm, detta är ju inget nytt för henne, är det ändå olämpligt? Inser ju dock att hålla tiderna är heligt så det gäller att jag hinner hem i tid. Känns som att vi två skulle bli lite isolerade om vi inte får åka iväg någon timma för att häls på mommo och moffo etc. Gäller samma sak under de första kurdagarna
2. Håller på att i ordningställa dotterns lekrum till ett kombinerat lekrum/sovrum, skall "skrattet till go´nattet-aktiviteterna" ske utanför eller är det bättre att busa i hennes rum?
Skulle bli supertacksam om det fanns någon som ville hjäpla mig med mina funderingar