OK jag antar att attityden faktiskt behöver stärkas. Konstigt, jag har liksom bara inte sett att jag tappat den
Menar du att jag bara ska fortsätta på inslaget spår, typ natta som jag brukat osv, rutiner, tider osv trots att det nu efter en månad skriks mycket mer plötsligt? Att jag bara ska vara konsekvent?
Funderingar:
Men tänder gör ofta ont att få, min pappa är tandläkare.
Jo hon bajsar i sömnen, är ju magsjuk. Och då vill hon ju inte somna om (som hon brukar på ett bra sätt). Ev. blöjbyten är tyvärr omöjliga att göra i mörker eftersom hon är så röd måste hon duschas av med vatten, men även det gör ont - hon blir upprörd och ledsen. Rumpan håller dock på att bli bättre.
OK - smart. Du menar sova fm redan 8.30? Jag har redan tidigarelagt fr 9.30 till 9. Men det kanske inte räcker?Att justera ett scheman är man är lite sjuk är ingen god idé, särskilt inte för att dra ner på lurar etc. Sömn föder sömn, så lägg 30 minuter tidigare nu tills hon återhämtat sig, det främjer bara morgonsömnen. Håll tiderna på dagen.
Tack för stöd!