Nu har jag inte läst hela din tråd, bara sista inlägget, så du får ursäkta om det blir tokigt pga det
Jag tror att din flicka är på väg in i åttamåndersångesten med buller och bång, och att du då gjort som du gjort i vargtimmen gör henne bara ännu mer förvirrad. Och det vill vi ju inte!
Så nu gäller det att du kavlar upp ärmarna och beslutar dig för att det är natt och inget annat fram tills att klockan ringer på morgonen, och det ska du förmedla till tösen.
OM hon fortsätter att vara ledsen så kan du besluta dig för att solfjädra henne lugn, och bestäm dig då för en solfjäder, och den får ta sin lilla tid!
Och räkna med att det tar sin lilla tid, nu när du vant henne vid att hon får komma upp efter ett tag! Nöj dig inte förrän hon är alldeles lugn i lilla kroppen, tänk på att själv andas tungt och högt under tiden - dels för att lugna dig själv och på så sätt också lugna henne!
Pepp, pepp, det här ordnar du till inatt!
Kram Mia