Kavat vår/sommar?

Utrustning, inredning, kläder och prylar
Skriv svar
Mindy
Inlägg: 1190
Blev medlem: mån 20 dec 2004, 18:13
Ort: Umeå

Kavat vår/sommar?

Inlägg av Mindy »

Hej! :D
Sonen har tjocka fötter och vi hade svårt att hitta någon sko som passade inför vintern men det löste sig perfekt när vi fick tips om Kavat här på sidan.

Nu är det ju dax för vår-/sommarskor om någon månad och jag tar gärna emot tips på vilken modell ni rekommenderar till 1,5-2-åring med fuktiga fötter! Fram till dess får han hålla till godo med dessa vinterskor och ett par stövlar. Nu är vi lite frälsta på just Kavat men vi tar förstås också emot förslag på andra märken som ni vet passar tjocka fötter (över hålfoten).

Vet någon förresten om de går att tvätta i maskin? :shock: Sonen är nämligen duktig hjälpreda i stallet och när vi stoppar undan dessa för lillasyster vore det härligt om de luktade LITE mindre häst. :lol:

Tack på förhand! :D
Mamma till två Barnaboksbröder (d v s standardmodellade): födda 2004 och 2006. :heart:
Skriv svar

Återgå till "Barnasaker"